آشنایی با مدارس برتر (دبیرستان های علامه حلی و فرزانگان)

دبیرستانهای علامه حلی و فرزانگان وابسته به سازمان استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش هستند.  دانش آموزان هر ساله با شرکت در آزمون ورودی می توانند شانس خود را برای تحصیل در این دبیرستانها امتحان کنند. سازمان استعدادهای درخشان مدارس را در مقطع راهنمایی هم به همین نام اداره میکند. اکثر دانش آموزان مدرسه راهنمایی حلی به طور مستقیم وارد دبیرستان علامه حلی 1(معروف به حلی مرکز، واقع در چهار راه لشکر) میشوند و از آزمون ورودی عمومی تنها افراد کمی پذیرفته می شوند.

در طول سالهای پیشین دبیرستان علامه حلی 1 توانسته مدالهای کشوری و جهانی بسیاری را کسب نماید. اما نکته حائز اهمیت در مورد دبیرستان های حلی این است که پیگیری های آموزش این مراکز نسبت به دبیرستانهای غیرانتفاعی هم سطح نظیر انرژی اتمی و مجموعه مدارس سلام بسیار کمتر است و تعداد دانش آموزان آنها بسیار بالاتر می باشد و در نتیجه دانش آموزان بسیار نخبه این مراکز بار اصلی این افتخارات را بدوش میکشند.

به نقل از سایت wikipedia تعداد دانش آموزان حلی 1 در سال تحصیلی 91-90 در حدود 850 نفر بوده و این یعنی 190 نفر به ازای هر پایه تحصیلی. لذا تعداد مدالهای بالای این دبیرستان نشان از قدرت برتر دبیرستان های غیردولتی هم سطح نیست. لذا اگر به دنبال پیگیری و خدمات آموزشی، مشاوره ای و فرهنگی خاص هستید این دبیرستان ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

 

 

برای دریافت سوالات سطح بندی شده(ساده، متوسط و سخت) جهت ورود به دبیرستان های انرژی اتمی، علامه حلی، سلام و علامه طباطبایی روی لینک های زیر کلیک نمایید:

 

لینک دریافت سوالات

لینک دریافت آموزش و نکته ها

/ 5 نظر / 427 بازدید
شبهای بارانی

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی شاید امشب سوزش این زخمها را کم کنی آه باران ، من سراپای وجودم آتش است پس بزن باران ، بزن شاید تو خاموشم کنی سلام با شبهای بارانی منتظرم حضورت هستم اگر افتخار بدی و سر بزنی خوشحال میشم

شبهای بارانی

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی شاید امشب سوزش این زخمها را کم کنی آه باران ، من سراپای وجودم آتش است پس بزن باران ، بزن شاید تو خاموشم کنی سلام با شبهای بارانی منتظرم حضورت هستم اگر افتخار بدی و سر بزنی خوشحال میشم

واقعا معنی این همه بدگویی از سزمان ملی پرورش استعداد های درخشان رو نمیفهمم

بنده

سلام لطفا یک مقدار انصاف داشته باشید. گیرم تعداد دانش آموزان حلی1 زیاد است ، تعداد قبولی های المپیاد و IMC علامه حلی 2 را چگونه توجیه می کنید ؟ لطفا یه سری به سایت این مدرسه بزنید و اگر انصاف داشتید در مورد این مدرسه ، هر آنچه حق است بنویسید .

َآرمین

قبول شدن در دبیرستان علامه حلی و مدارس برتر آرزوی خیلی هاست. تنها بدی که این مدارس دارند این است که در آزمون های ورودی آن ها نمره منفی وجود دارد و بسیار فشار وارد میکنند. من فکر میکنم نمونه دولتی بهتر است. مثل: حنان، البرز، رسالت و .......